Bir butonla kampanyamızın dijital performansını artırabilir miyiz?

Bir butonla kampanyamızın dijital performansını artırabilir miyiz?

Cevap: Evet.

Peki nasıl?

Kampanyanıza katılan, kurumunuza bağış yapan kısacası kurumunuzla etkileşime geçen insanların bu aksiyonları aldıktan sonra aktif olarak yakın çevreleriyle paylaşmaları yeni insanların sizden haberdar olması ve etkileşime geçmesi adına çok önemli

Bunun için istediğimiz aksiyon alındıktan sonra kullanıcılara sunacağımız teşekkür sayfasını iyi tasarlamamız gerekiyor.

WhatsApp Türkiye’de en çok kullanılan hızlı mesajlaşma servisi. 16-64 yaş arası internet kullanıcılarının %93.2’si tarafından kullanılıyor.

Başarılı işlem-teşekkür sayfalarına WhatsApp paylaşım butonu koyarak insanların kampanyanızı daha kolay ve etkili bir şekilde paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek kullanımı Greenpeace’in imza kampanyalarına mobilden katılan kişilere gösterdiği teşekkür ekranında görebilirsin.

Mobil üzerinden giren insanlara WhatsApp paylaşımı, masaüstünden giren kullanıcılara farklı call to action eklemeyi de test edebilirsiniz. 

Peki WhatsApp’ta paylaş butonuna ekleyeceğimiz bağlantıyı nasıl oluşturacağız?

İngiltere merkezli bir ajans olan Forward Action’dan kaynak kodlarını alarak oluşturduğum bu sayfa üzerinden bağlantıyı hızlıca oluşturabilirsin.

Paylaşılmasını istediğin mesajı yazdıktan sonra oluştur butonuna tıklayarak bağlantıyı oluşturabilir ve sitendeki paylaş butonuna ekleyebilirsin.

Bu veya farklı bir konuda benimle iletişime geçmek istersen bu bağlantı üzerinde bulunan formu doldurabilir veya ana sayfadaki adresler üzerinden bana yazabilirsin.